Pigu Full Service

Co właściwie robimy dla naszych partnerów?

Zajmujemy się kompleksową obsługą konta, wykorzystując doświadczenie zespołu specjalistów. Nasi eksperci tworzą karty produktowe, a dzięki znajomości specyfiki danego marketplace i trendów są w stanie tak skomponować tytuły, opisy, zdjęcia i parametry, aby oferty były jak najlepiej odbierane przez algorytmy. Karty są tłumaczone na litewski, łotewski i estoński, dzięki temu nasi partnerzy wchodzą ze swoimi produktami od razu na te trzy rynki. Prowadzimy dla nich również kampanie ADS oraz zgłaszamy produkty do kampanii czasowych.
Po naszej stronie jest też pomoc w zwrotach, rozwiązywaniu problemów, zwrotach i wsparcie w różnych nietypowych incydentach. Współdziałamy z helpdeskiem i opiekunem konta ze strony platformy.
Jakie są etapy naszej pracy na rzecz partnerów?

1

Pomagamy w rejestracji konta
Ten pierwszy krok przybiera różne formy. Czasem partner potrzebuje konsultacji, a czasem z tą pierwszą czynnością radzi sobie sam. Aby nie pobierać pieniędzy z góry tam, gdzie być może nie będziemy jeszcze potrzebni, nasz udział w tym etapie ustalamy indywidualnie.

2

Wykonujemy audyt Baselinkera
Pomagamy w zoptymalizowaniu integracji Pigu i BaseLinkera, aby sprzedaż przebiegała od początku w jak najbardziej zoptymalizowany sposób. Dokonujemy audytu dotychczasowych ustawień i przedstawiamy partnerowi listę danych, których będziemy potrzebować w kolejnych etapach współpracy. To między innymi lista ofert do wdrożenia, cen, numery EAN.

3

Zaznajamiamy Partnera z jego i naszą rolą
Dbamy o to, by partnerzy rozumieli za co płacą, oraz co pozostaje w ich gestii. Pomagamy w dopasowaniu procesu logistyki do zasad Pigu i zaznajamiamy z zasadami wysyłki. Dostarczamy wszelkie materiały i wiedzę niezbędną do tego, by nasza współpraca była przejrzysta, a sprzedaż efektywna.

4

Planujemy strategię  sprzedażową
Po przeanalizowaniu produktów partnera ustalamy strategię sprzedażową, którą następnie omawiamy i kierujemy jej wdrażaniem.

Jaką wartość możemy wnieść do Twojej sprzedaży?

Intensywny kontakt z Pigu

Dzięki skali w jakiej działamy, mamy też nieco inny kontakt z Pigu niż przeciętny sprzedawca co pozwala nam szybciej uzyskiwać informacje. O każdej zmianie i aktualizacji dowiadujemy się na bieżąco.

Integracja z Baselinkerem

Skuteczna integracja z Baselinkerem, czyli efektywne zarządzanie sprzedażą. Nasze audyty i pomoc w ulepszeniu lub zainicjowaniu tej integracji pomagają w skutecznym zarządzaniu kontem. Mamy liczne własne rozwiązania, które stosujemy w pracy na kontach partnerów.

Wiedza i znajomość specyfiki platformy

Jako doświadczona agencja dobrze wiemy, jakie są wytyczne dotyczące sprzedaży na Pigu. Zgłasza sie do nas wielu Partnerow, których oferty utknęły na jakimś etapie, są niewidoczne lub nie spełniają wymogów Pigu. Dzięki naszemu doświadczeniu, wiemy na co zwrócić uwagę przy tworzeniu ofert, co znacznie skraca czas ich aktywacji. To sprawia, że pierwsze zyski pojawiają się szybciej niż w przypadku poznawania specyfili marketplace metodą prób i być może błędów.

Doświadczenie

Jesteśmy pionierską agencją od Pigu w Polsce i jedną z pierwszych agencji, która zaczęła wdrażać partnerów na Pigu. Zjedliśmy zęby na tym marketplace, przerobiliśmy dziesiątki godzin na optymalizacji sprzedaży w różnych kategoriach i przeszliśmy przez każdy etap, aż do ostatniego czyli integracji Pigu - Baselinker.

Ile to kosztuje?

Cena usługi zależy od tego, ile ofert miesięcznie wdrażamy na Twoje konto. Zależnie od skali sprzedaży zakres cen może być różny, a to sprawia, że wśród naszych partnerów są zarówno duże, jak i mniejsze firmy. Porozmawiaj z naszym ekspertem, aby dowiedzieć się, jak mogłaby wyglądać oferta w Twoim przypadku.

Często zadawane pytania

1. Czy jest potrzebny VAT OSS?

Tak, ale nie od razu. Początkujący sprzedawcy mogą liczyć na pewnego rodzaju ulgowe traktowanie, ponieważ VAT OSS jest obowiązkowy dopiero po przekroczeniu 10 000 euro obrotu.

2. Na jakich rynkach możesz sprzedawać na Pigu?

Aktualnie jest to Litwa, Łotwa, Estonia, ale w najbliższej przyszłości planowane jest otwarcie sprzedaży na rynek finlandzki.

3. Czy potrzebuję umowy z kurierem obejmującym teren Litwy, Łotwy, Estonii?

To jeden z tematów, w którym Pigu nas wyręcza. Wszystkie paczki wysyłane są do magazynu Pigu zlokalizowanego pod Warszawą, a stamtąd zamówienia wysyłane są bezpośrednio do klientów.

4. Jaka waluta obowiązuje na Pigu?

Euro.

5. Czy Pigu oferuje fullfilment?

Tak. Fullfilment to duże udogonienie i warto rozważyć taką współpracę z Pigu. Nasi partnerzy łączący współpracę z nami w zakresie opieki nas strategią sprzedaży i ofertami oraz współpracę z Pigu w zakresie realizowania przez nich w pełni logistyki naszych paczek, są w stanie w dużym stopniu zredukować ilość poświęcanego czasu, ale to nie wszystko. Doświadczenie naszych specjalistów pozwala zwiększyć sprzedaż, a skrócenie łańcucha dostaw i przejęcie logistyki przez Pigu pozwala na szybszą wysyłkę, co doceniają kupujący.

6. Ile trwa proces rejestracji?

Zazwyczaj proces rejestracji zajmuje do dwóch tygodni.

7. Co jaki czas wypłacane są środki z konta?

Środki za zrealizowane zamówienia są wypłacane na konta sprzedawców piątego i dwudziestego dnia następnego miesiąca.

Wypełnij prosty formularz, aby uzyskać więcej informacji jako potencjalny klient!