PIGU
Eltrox

Sukces ekspansji na Pigu: Pełna rentowność i wzrost sprzedaży o 30%

Opis przypadku:

Elektronika

Firma Eltrox rozpoczęłą współpracę z nami w zakresie sprzedaży na platformach Pigu w Litwie, Łotwie i Estonii. W ofercie firmy znajdują się produkty z kategorii: systemy monitoringu, systemy alarmowe, automatyka domowa, TV i multimedia, sprzęt IT oraz szeroko pojęta elektronika. Firma od wielu lat sprzedaje swoje produkty w sklepach stacjonarnych także w sklepie internetowym. Na ten moment prowadzimy  konto partnera od 5 miesięcy.

Eltrox-elektronika 02
Cele i wyzwania które zidentyfikowaliśmy po wstępnym audycie:
 1. Duża ilość produktów (na PIGU wydłużony jest czas aktywacji oferty, ze względu na to, iż każda karta produktu jest weryfikowana przez dział Contect PIGU)
 2. W kategoriach elektronicznych wymagane jest uzupełnienie dużej liczby parametrów w ofertach, które są dodawane ręcznie z poziomu edycji karty produktu
 3. Partner nie posiadał VAT-u OSS z dniem rozpoczęcia współpracy
 4. Powiązanie ofert z produktami w Baselinkerze
 5. Ustawienie synchronizacji cen oraz stanów w integracji z PIGU w Baselinkerze
 6. Prawidłowe przypisanie istniejących EANów na PIGU z odpowiednimi produktami partnera, zwracając przy tym uwagę na liczbę sztuk w ofercie
 7. Odblokowanie dla Partnera odpowiednich kategorii produktowych w panelu PIGU
 8. Edycja i optymalizacja opisów dla już istniejących ofert (część EANów była już obecna na PIGU, lecz opisy tych ofert nie spełniały naszych standardów)
Co dokładnie zrobiliśmy?
 1. Skupienie swojej uwagi w pierwszej kolejności na produktach z największym potencjałem oraz takich, które na innych market place generują najlepsze wyniki. Stworzenie arkusza produktowego zaczynając od w/w produktów.
 2. Wyeksportowanie jak największej liczby informacji, zawierających kluczowe informacje o produktach z podziałem na kategorie.
 3. Weryfikacja procesu uzyskania VAT OSS. Kontrola wartości sprzedaży (maksymalny przychód, który sprzedawca może uzyskać bez VAT OSS to 10 000 Euro)
 4. Prawidłowe przypisanie numerów EAN oraz SKU ofert z PIGU z produktami w Baselinkerze
 5. Dodanie i skonfigurowanie integracji z PIGU Hobby Hall oraz PIGU kurierzy w Baselinkerze. W integracji cen pomoc w ustawieniu grup cenowych pod PIGU z prawidłowym przelicznikiem.
 6. Utworzenie indywidualnych EANów dla części produktów Partnera z pomocą PIGU, których dotychczasowe numery EAN nie pokrywały się w 100% z tym, co widniało na PIGU
 7. Zgłoszenie listy kategorii do aktywacji, do których na początku nie mieliśmy dostępu, a były one wymagane w celu rozpoczęcia tworzenia arkusza produktowego.
 8. Stworzenie arkusza importu aktualizacji informacji w celu poprawy jakości opisów.
 9. Obsługa czasowych kampanii reklamowych na PIGU.
Uzyskane efekty

1

Pełna rentowność w pierwszym miesiącu pełnoskalowej sprzedaży

2

Średni wzrost sprzedaży z miesiąca na miesiąc w skali 30%

3

Udało się osiągnąć pełną automatyzację obsługi zamówień (faktury, listy przewozowe, statusy zamówień itp.)

4

Oferty Partnera uczestniczyły w kampanii reklamowej PIGU emitowanej m.in. w TV oraz radio.
Podsumowanie

Rozpoczęcie sprzedaży na platformie Pigu w kategorii elektronika było dla naszego partnera  ważnym krokiem w ekspansji na rynki bałtyckie. Pomimo licznych wyzwań związanych z dużą ilością produktów i koniecznością uzupełnienia wielu parametrów, udało nam się skutecznie zintegrować oferty Partnera i zoptymalizować ich widoczność. Dzięki naszym działaniom osiągnęliśmy pełną rentowność w pierwszym miesiącu sprzedaży, a średni wzrost sprzedaży z miesiąca na miesiąc wyniósł imponujące 30%. Dodatkowo, oferty Partnera zostały uwzględnione w kampanii reklamowej Pigu, co dodatkowo podniosło ich widoczność i zwiększyło potencjał sprzedażowy.

Nasz zespół jest gotowy na dalszą współpracę i dalsze osiąganie sukcesów na platformie Pigu.

Chcesz się dowiedzieć jak właściwie możemy Ci pomóc?

Przejdź do kolejnej publikacji