Cdiscount Full Service

Co właściwie robimy dla naszych partnerów?

Zajmujemy się kompleksową obsługą konta. Jeśli partner zaczynając współpracę z nami dopiero wychodzi ze swoją sprzedażą na Cdiscount, służymy pomocą w procesie rejestracji. Bierzemy na siebie proces wdrażania ofert i dopasowywania ich treści do specyfiki platformy. Obsługujemy dla naszych partnerów kampanie Cdiscount ADS, tak by zmaksymalizować ich zysk ze sprzedaży i efektywnie wykorzystać środki przeznaczone na marketing. Oprócz ADS, zajmujemy się też realizacją innych kampanii i promocji, jesteśmy z nimi na bieżąco. Pomagamy też w bieżących działaniach między innymi poprzez wsparcie przy ticketach.
Jakie są etapy naszej pracy na rzecz partnerów?

1

Sprawdzamy potencjał produktow Partnera na Cdiscount
Po pierwsze, sprawdzamy czy produkty partnera w danym momencie mają szansę dobrze pozycjonować się na Cdiscount. Mając doświadczenie i znając specyfikę platformy, możemy określić, czy wyjście na ten marketplace będzie dla sprzedawcy opłacalne. Jesteśmy uczciwi wobec naszych partnerów i nie narażamy ich na inwestycje i przedsięwzięcia, które najprawdopodobniej nikomu nie przyniosą zysku.

2

Pomagamy w rejestracji konta
Ten krok dopasowujemy do potrzeb klienta. Czasem oferujemy wsparcie w zakresie rejestracji, ale często mamy też do czynienia z już działającym kontem.

3

Typujemy najlepsze oferty do wdrożenia na początek
Wspólnie ustalamy, które oferty mają największy potencjał i w związku z tym warto od nich zacząć. Pomagamy w ten sposób dobrze zaplanować sprzedaż już od początku działalności na Cdiscount i dajemy czas na dopasowanie innych ofert lub produktów.

4

Zaplanowanie strategii sprzedażowej
Po dobrym zapoznaniu się z ofertą i produktami Partnera, planujemy strategię sprzedażową i wspólnie ustalamy budżet do wykorzystania na kampanie ADS.

Jaką wartość możemy wnieść do Twojej sprzedaży?

Intensywny kontakt z Pigu

Dzięki skali w jakiej działamy, mamy też nieco inny kontakt z Pigu niż przeciętny sprzedawca co pozwala nam szybciej uzyskiwać informacje. O każdej zmianie i aktualizacji dowiadujemy się na bieżąco.

Integracja z Baselinkerem

Skuteczna integracja z Baselinkerem, czyli efektywne zarządzanie sprzedażą. Nasze audyty i pomoc w ulepszeniu lub zainicjowaniu tej integracji pomagają w skutecznym zarządzaniu kontem. Mamy liczne własne rozwiązania, które stosujemy w pracy na kontach partnerów.

Wiedza i znajomość specyfiki platformy

Jako doświadczona agencja dobrze wiemy, jakie są wytyczne dotyczące sprzedaży na Pigu. Zgłasza sie do nas wielu Partnerow, których oferty utknęły na jakimś etapie, są niewidoczne lub nie spełniają wymogów Pigu. Dzięki naszemu doświadczeniu, wiemy na co zwrócić uwagę przy tworzeniu ofert, co znacznie skraca czas ich aktywacji. To sprawia, że pierwsze zyski pojawiają się szybciej niż w przypadku poznawania specyfili marketplace metodą prób i być może błędów.

Doświadczenie

Jesteśmy pionierską agencją od Pigu w Polsce i jedną z pierwszych agencji, która zaczęła wdrażać partnerów na Pigu. Zjedliśmy zęby na tym marketplace, przerobiliśmy dziesiątki godzin na optymalizacji sprzedaży w różnych kategoriach i przeszliśmy przez każdy etap, aż do ostatniego czyli integracji Pigu - Baselinker.

Ile to kosztuje?

Cena usługi zależy od tego, ile ofert miesięcznie wdrażamy na Twoje konto. Zależnie od skali sprzedaży zakres cen może być różny, a to sprawia, że wśród naszych partnerów są zarówno duże, jak i mniejsze firmy. Porozmawiaj z naszym ekspertem, aby dowiedzieć się, jak mogłaby wyglądać oferta w Twoim przypadku.

Często zadawane pytania

1. Czy jest potrzebny VAT OSS?

Tak, ale nie od razu. Początkujący sprzedawcy mogą liczyć na pewnego rodzaju ulgowe traktowanie, ponieważ VAT OSS jest obowiązkowy dopiero po przekroczeniu 10 000 euro obrotu.

2. Na jakich rynkach możesz sprzedawać na Pigu?

Aktualnie jest to Litwa, Łotwa, Estonia, ale w najbliższej przyszłości planowane jest otwarcie sprzedaży na rynek finlandzki.

3. Czy potrzebuję umowy z kurierem obejmującym teren Litwy, Łotwy, Estonii?

To jeden z tematów, w którym Pigu nas wyręcza. Wszystkie paczki wysyłane są do magazynu Pigu zlokalizowanego pod Warszawą, a stamtąd zamówienia wysyłane są bezpośrednio do klientów.

4. Jaka waluta obowiązuje na Pigu?

Euro.

5. Czy Pigu oferuje fullfilment?

Tak. Fullfilment to duże udogonienie i warto rozważyć taką współpracę z Pigu. Nasi partnerzy łączący współpracę z nami w zakresie opieki nas strategią sprzedaży i ofertami oraz współpracę z Pigu w zakresie realizowania przez nich w pełni logistyki naszych paczek, są w stanie w dużym stopniu zredukować ilość poświęcanego czasu, ale to nie wszystko. Doświadczenie naszych specjalistów pozwala zwiększyć sprzedaż, a skrócenie łańcucha dostaw i przejęcie logistyki przez Pigu pozwala na szybszą wysyłkę, co doceniają kupujący.

6. Ile trwa proces rejestracji?

Zazwyczaj proces rejestracji zajmuje do dwóch tygodni.

7. Co jaki czas wypłacane są środki z konta?

Środki za zrealizowane zamówienia są wypłacane na konta sprzedawców piątego i dwudziestego dnia następnego miesiąca.

Chcesz się dowiedzieć jak właściwie możemy Ci pomóc?