Cdiscount Full Service

Co właściwie robimy dla naszych partnerów?

Zajmujemy się kompleksową obsługą konta. Jeśli partner zaczynając współpracę z nami dopiero wychodzi ze swoją sprzedażą na Cdiscount, służymy pomocą w procesie rejestracji. Bierzemy na siebie proces wdrażania ofert i dopasowywania ich treści do specyfiki platformy. Obsługujemy dla naszych partnerów kampanie Cdiscount ADS, tak by zmaksymalizować ich zysk ze sprzedaży i efektywnie wykorzystać środki przeznaczone na marketing. Oprócz ADS, zajmujemy się też realizacją innych kampanii i promocji, jesteśmy z nimi na bieżąco. Pomagamy też w bieżących działaniach między innymi poprzez wsparcie przy ticketach.
Jakie są etapy naszej pracy na rzecz partnerów?

1

Sprawdzamy potencjał produktow Partnera na Cdiscount
Po pierwsze, sprawdzamy czy produkty partnera w danym momencie mają szansę dobrze pozycjonować się na Cdiscount. Mając doświadczenie i znając specyfikę platformy, możemy określić, czy wyjście na ten marketplace będzie dla sprzedawcy opłacalne. Jesteśmy uczciwi wobec naszych partnerów i nie narażamy ich na inwestycje i przedsięwzięcia, które najprawdopodobniej nikomu nie przyniosą zysku.

2

Pomagamy w rejestracji konta
Ten krok dopasowujemy do potrzeb klienta. Czasem oferujemy wsparcie w zakresie rejestracji, ale często mamy też do czynienia z już działającym kontem.

3

Typujemy najlepsze oferty do wdrożenia na początek
Wspólnie ustalamy, które oferty mają największy potencjał i w związku z tym warto od nich zacząć. Pomagamy w ten sposób dobrze zaplanować sprzedaż już od początku działalności na Cdiscount i dajemy czas na dopasowanie innych ofert lub produktów.

4

Zaplanowanie strategii sprzedażowej
Po dobrym zapoznaniu się z ofertą i produktami Partnera, planujemy strategię sprzedażową i wspólnie ustalamy budżet do wykorzystania na kampanie ADS.

Jaką wartość możemy wnieść do Twojej sprzedaży?

Zespół złożony ze specjalistów

W sytuacjach nietypowych nad kontem pochyla się cały zespół specjalistów, nie jedna osoba. Stanowimy zespół - nie załamujemy się w sytuacjach nietypowych, ponieważ nasi specjaliści dzielą się wzajemnie wątpliwościami i doświadczeniem. Z tego powodu niejednokrotnie w trudniejszych momentach można liczyć na wsparcie więcej niż jednego specjalisty.

Najwyższa jakość ofert

Z nami nie martwisz się o jakość swoich ofert. Dbamy o idealne dopasowanie do specyfiki platformy zarówno pod kątem sprzedaży, jak i języka.

Wiedza i doświadczenie

Jako agencja, czyli zespół specjalistów, możemy zapewnić Partnerom przede wszystkim doświadczenie i wiedzę związaną z obsługą Cdiscount. To specyficzna platforma, daleko jej do rodzimego Allegro. Brak znajomości tych różnic i jej specyfiki może sprawić, że samo dodanie jednego produktu będzie koszmarem i zrazi sprzedawcę do dalszej sprzedaży. Byłoby to o tyle niebezpiecznie, że Cdiscount to jeden z wiodących francuskich marketplace i ma ogromny potencjał.

Ile to kosztuje?

Cena usługi zależy od tego, ile ofert miesięcznie wdrażamy na Twoje konto. Zależnie od skali sprzedaży zakres cen może być różny, a to sprawia, że wśród naszych partnerów są zarówno duże, jak i mniejsze firmy. Porozmawiaj z naszym ekspertem, aby dowiedzieć się, jak mogłaby wyglądać oferta w Twoim przypadku.

Często zadawane pytania

1. Na co zwrócić uwagę przy rejestracji?

Istotne jest, by wypełnić cały wniosek rejestracyjny zgodnie z wymaganiami Cdiscount. Szczególnie mowa tu o dokumentach, które muszą zostać dostarczone w języku angielskim lub francuskim i wymaga się, by były tłumaczone przez oficjalny organ. Inaczej taka rejestracja zostanie z góry odrzucona.

2. Jakie formy reklamowania ofert udostępnia Cdiscount dla sprzedawców?

Przede wszystkim Cdiscount ADS, z których możemy korzystać w każdym momencie, ale również flash sale, czyli promocje cykliczne organizowane przez Cdiscount. Jesteśmy z nimi na bieżąco i pomagamy Partnerom wyciągać z takich kampanii jak najwięcej.

3. Czy musze mieć francuski VAT by zacząć sprzedawać na Cdiscount?

Jeśli Twoje towary wysyłane są z Polski, nie musisz posiadać francuskiego numer VAT.

4. Co to jest ustawa AGEC?

Jako sprzedawca na platformach handlowych w ramach ekosystemu Octopia masz obowiązek podać ważne numery IDU dla wszystkich produktów sprzedawanych na francuskich platformach handlowych zgodnie z prawem AGEC.

Wypełnij prosty formularz, aby uzyskać więcej informacji jako potencjalny klient!